Staże w Niemczech 2014-15

O projekcie

W naszej szkole realizowany jest projekt pt. "Dobry start- nabywanie kwalifikacji zawodowych poprzez staże w Niemczech."

Projekt skierowany jest do uczniów technikum handlowego i logistycznego, którzy pragną zdobyc doświadczenie zawodowe w dużych zagranicznych firmach. Nasza szkoła partnerska Städtische Berufsschule für Bürokommunikation und Industriekaufleute  w Monachium już od 2008 roku zapewnia naszym uczniom miejsca odbywania stażu w firmach, takich jak BMW, IWIS, HAVE, Linde i wielu innych.

Uczniowie, którzy pozytywnie przejdą procedurę rekrutacyjną odbywają 3 tygodniowy staż, podczas którego realizują program szkolenia obejmujący między innymi:

- sporządzanie listów handlowych,

- przyjmowanie, rejestrowanie i wysyłanie korespondencji,

- obsługa urządzeń biurowych,

- prowadzenie rozmów telefonicznych

- sprawdzanie stanów magazynowych,

- tworzenie prezentacji Power Point.

Przed wyjazdem na staż, uczniowie uczestniczą w 40 godzinnym kursie j. niemieckiego, ukierunkowanego na obsługę biurową, w działdowskiej szkole językowej, spotkaniach z pedagogiem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, pedagogiem szkolnym oraz w spotkaniach na których poznają kulturę, system szkolnictwa oraz gospodarkę Bawarii.

Koordynatorami projektu są p. Beata Cichocka, p. Rafał Rawłuszko oraz p. Iwona Dziadosz.