Erasmus + PO WER 2017-19

Nabór 2019

Zasady ubiegania się o staż

1. Do uczestnictwa w programie są uprawnione osoby, które:

- są uczniami klasy II lub III technikum kształcących się w zawodach technik mechatronik i technik elektryk w Zespole Szkół Zawodowych nr1 w Działdowie

- mają ukończone 17 lat,

2. Rekrutacja na staż w ramach programu Erasmus+ Kształcenie i szkolenia zawodowe Akcja A1, przeprowadzana jest w formie konkursu.

3. Rekrutacji uczniów dokonuje komisja powołana  w składzie:

- koordynator projektu – Rafał Rawłuszko.

- nauczyciele biorący udział w projekcie – Iwona Dziadosz, Krzysztof Księżopolski.

4. Rekrutacja na staż składa się z dwóch etapów:

I etap:

Każdy uczeń, który zamierza ubiegać się o udział w stażu musi złożyć u koordynatora projektu- Rafała Rawłuszko lub Iwony Dziadosz- do dnia 18.01.2019 następujące dokumenty:

- wypełniony formularz aplikacyjny, dostępny na stronie internetowej oraz w bibliotece szkolnej,

- podanie o przyjęcie na praktyki, które powinno zawierać opisaną motywację do udziału w stażu, oczekiwania dotyczące stażu, cele oraz kompetencje językowe (w języku polskim i angielskim),

- europejski życiorys EUROPASS (w j. polskim i angielskim).

CV oraz list motywacyjny można wypełnić i pobrać online na stronie internetowej:

w języku polskim

https://europass.cedefop.europa.eu/pl           w zakładce Dokumenty Europass

w języku angielskim

https://europass.cedefop.europa.eu/           w zakładce Europass Documents

II etap:

Uczniowie, którzy złożą wszystkie prawidłowo wypełnione dokumenty zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną, która odbędzie się w lutym 2019 r. Celem rozmowy będzie sprawdzenie stopnia znajomości języka angielskiego oraz motywacji do udziału w stażu.

Podstawą kwalifikacji jest suma punktów uzyskanych za:

- prawidłowo napisany życiorys i list motywacyjny 0-5 pkt

- średnia ocena z języka angielskiego na koniec roku szkolnego 2017/2018 0-5 pkt   x2

- średnia ocen z przedmiotów zawodowych na koniec roku szkolnego 2017/2018 0-5 pkt

- opinia wychowawcy 0-5 pkt

- osiągnięcia szkolne i pozaszkolne 0-5 pkt

- rozmowa kwalifikacyjna 0-5 pkt

Łącznie można uzyskać 35 punktów. Na podstawie uzyskanych punktów komisja wybierze 6 osób oraz sporządzi listę główną i rezerwową uczestników projektu. W przypadku równej liczby punktów o wyborze zdecyduje średnia ocen uzyskana na koniec roku szkolnego 2017/2018.

Procedura odwoławcza

Kandydat ubiegający się o miejsce na stażu ma prawo odwołać się od decyzji komisji kwalifikacyjnej (drogą pisemną) w terminie 3 dni od ogłoszenia wyników. Koordynator

projektu jest zobowiązany do uzasadnienia decyzji komisji i rozpatrzenia odwołania (drogą pisemną) w terminie 3 dni od wpłynięcia odwołania. Odwołania należy składać w sekretariacie ZSZ nr1 w Działdowie, ul. Pocztowa 6, 13-200 Działdowo.