Erasmus + PO WER 2017-19

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER)

Tytuł projektu:

Nabywanie doświadczenia zawodowego na unijnym rynku pracy- staż dla technika mechatronika i elektryka ZSZ nr 1 w Dziadowie.

Acquisition of professional experience on the EU job market- work placements for mechatronics and electrical technicians of ZSZ no.1 in Dzialdowo.

Opis projektu

Uczestnikami projektu są  uczniowie klas drugich i trzecich czteroletniego technikum w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Działdowie, kształcący się w zawodach technik mechatronik i technik elektryk. Projekt przewidziany jest na dwa lata. W projekcie bierze udział 12 uczniów podzielonych na dwie grupy po 6 osób. Pierwszy etap wizyty zaplanowany jest na kwiecień/maj 2018. Drugi etap wizyty dla drugiej grupy uczestników odbędzie się w tym samym okresie 2019 roku. Uczestnicy projektu odbywają trzytygodniowe praktyki zawodowe w angielskich przedsiębiorstwach w Portsmouth. Przed wyjazdem  uczniowie biorą udział przygotowaniu językowym, kulturowym i pedagogicznym. Podczas pobytu uczestnicy odbywają 17 dni praktyk, które będą jednodniowym programem adaptacyjnym oraz zakończone prezentacją rezultatów.

Głównymi celami projektu są:

- zdobycie doświadczenia zawodowego w dużych firmach angielskich w międzynarodowym środowisku zwiększając tym samym możliwości zatrudnienia,

- zastosowanie nabytej przez uczniów wiedzy teoretycznej w praktyce,

- nabycie kluczowych umiejętności niezbędnych do wykonywania zawodu i lepsze przygotowanie uczestników do wejścia na rynek pracy,

- podniesienie umiejętności posługiwania się językiem angielskim branżowym,

- wzmocnienie umiejętności pracy w grupie, komunikatywności oraz samodzielności- czynnikami wpływającymi na zwiększenie mobilności i konkurencyjności na europejskim i krajowym rynku pracy.