Zakres pracy pedagoga Porady pedagoga Na progu nowego etapu edukacyjnego

Zakres pracy pedagoga

Zaproszenie do współpracy

Szanowni rodzice

Nazywam się Magdalena Blank i pracuję na stanowisku pedagoga szkolnego. Chciałabym zaprosić Państwa do współpracy. Zachęcam do kontaktów, które umożliwią wypracowanie wspólnej strategii wsparcia udzielanego dziecku. Poniżej zamieściłam część zakresu działalności, jaką prowadzę, a tym samym obszary, w których będę starała się udzielić pomocy i wsparcia Wam i Waszym dzieciom.

Organizacja i udzielanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Jeśli zauważyli Państwo, że Wasze dziecko ma trudności w nauce, zachowaniu, problemy w kontaktach z rówieśnikami lub pojawiły się inne niepokojące kwestie, które zaburzają prawidłowe funkcjonowanie dziecka – proszę o kontakt. Gabinet pedagoga szkolnego znajduje się na parterze. Zapraszam w następujących godzinach:

Od poniedziałku do piątku od 8.45-13.45

Ponadto mogą Państwo umówić się ze mną telefonicznie 23 697 2757. wew 38 w dogodnym dla państwa czasie

Mamy wspólny cel: szczęście i dobro dziecka, a to najważniejszy argument by działać spójnie. Wobec tego zapraszam serdecznie do współpracy. Postaram się pomóc w każdej sytuacji.

Moje zadania polegają w szczególności na:

1. prowadzeniu badań i działań diagnostycznych uczniów, w tym diagnozowaniu ich indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych w celu określenia mocnych stron, predyspozycji, zainteresowań i uzdolnień oraz przyczyn niepowodzeń edukacyjnych lub trudności w funkcjonowaniu uczniów w tym barier i ograniczeń utrudniających im funkcjonowanie i uczestnictwo w życiu placówki.

2. diagnozowaniu sytuacji wychowawczej w szkole w celu rozwiązywania problemów wychowawczych stanowiących barierę i ograniczających aktywne i pełne uczestnictwo w jej życiu.

3. udzielaniu pomocy psychologiczno-pedagogicznej w formach odpowiednich do rozpoznanych potrzeb

4. podejmowaniu działań z zakresu profilaktyki uzależnień i innych problemów dzieci i młodzieży.

5. inicjowaniu i prowadzeniu działań mediacyjnych i interwencyjnych w sytuacjach kryzysowych.

6. minimalizowaniu skutków zaburzeń rozwojowych , zapobieganiu zaburzeniom zachowania oraz inicjowaniu różnych form pomocy w środowisku szkolnym i pozaszkolnym uczniów

7.pomaganiu rodzicom i nauczycielom w rozpoznawaniu i rozwijaniu indywidualnych możliwości,predyspozycji i uzdolnień uczniów.

8.Wspieraniu nauczycieli i wychowawców we wszystkich działaniach wychowawczych.

Organizowanie opieki i pomocy materialnej dla uczniów znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej

Pomoc będzie udzielana w zależności od indywidualnej sytuacji rodziny. Kierowanie do instytucji pomocowych: MOPS, GOPS,PCPR, Caritas.

Stypendia

Stypendia Prezesa Rady Ministrów za wybitne osiągnięcia w nauce.http://www.ko.olsztyn.pl

Stypendia pomostowe skierowane do maturzystów. http://www.stypendia pomostowe.pl

Stypendia naukowe dla uzdolnionej młodzieży Starosty Działdowskiego.