Eduscience

Opis projektu Eduscience

Liderem projektu jest m.in. Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk. W projekcie na etapie testowania brało udział 250 szkół z całej Polski. W ramach projektu Eduscience powstała nowoczesna platforma e-learningowa, na której umieszczane są lekcje z zakresu geografii, chemii, fizyki, biologii, matematyki i przyrody.
Odbiorcami projektu  w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Działdowie są uczniowie klasy pierwszej Technikum nr 2, kształcący się w zawodach technik mechatronik oraz technik logistyk. Projekt w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 realizowany był od początku września 2012 r. Realizacja trwała 2 lata.
Użytkownikami projektu w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Działdowie są nauczyciele: geografii, chemii, fizyki, biologii, matematyki, informatyki oraz języka angielskiego uczący w pierwszej klasie technikum.
Zadaniem projektu jest poprawa atrakcyjności zajęć lekcyjnych i zwiększenia zainteresowania uczniów naukami matematyczno-przyrodniczymi.
Platforma Eduscience zawiera filmy z wypraw naukowych pracowników PAN, pliki audio, kursy e-learningowe oraz daje możliwość organizowania telekonferencji umożliwiających zadawanie pytań znanym naukowcom PAN i bezpośrednią z nimi interakcję, możliwość prowadzenia w czasie rzeczywistym transmisji z przeprowadzanych przez pracowników PAN eksperymentów i badań.
Uczniowie szkół biorących udział w projekcie mają możliwość odwiedzenia obserwatoriów geofizycznych w trakcie 250 wycieczek dydaktycznych (po jednej dla każdej klasy biorącej udział w projekcie).