Profile zawodów - technikum

Technik logistyk

Planuje, organizuje, kieruje i kontroluje przemieszczanie towarów od producenta do konsumenta wykorzystując informacje płynące z rynku, obsługuje zamówienia i organizuje transport wykorzystując w tym celu systemy informatyczne.

Technik mechatronik

Mechatronika jest zintegrowaną dziedziną techniki zajmującą się problemami mechaniki, elektroniki i informatyki. Jako nauka zajmuje się też zagadnieniami związanymi z ekonomią, zarządzaniem, marketingiem i ekologią. Ten nowy obszar rozwija się błyskawicznie i dzisiaj jest bardzo dużo dziedzin, w których napotykamy na urządzenia mechatroniczne. Znajdują zastosowanie w przemyśle lotniczym, elektronicznym, maszynowym, precyzyjnym.

Technik elektryk

To zawód szerokoprofilowy - obejmuje wiedzę z zakresu dziedzin elektrotechnicznych (elektryka, elektronika, informatyka). Współczesna elektrotechnika wykorzystuje w praktyce życia codziennego podstawową wiedzę z zakresu elektryki w połączeniu z nowoczesną techniką komputerową.

Technik handlowiec

Organizuje działalność handlową w przedsiębiorstwie produkcyjno-usługowym i funkcjonowanie firmy handlowej, analizuje rynek pod względem oczekiwań i potrzeb klientów oraz ich zachowań rynkowych; prowadzi negocjacje z dostawcami i odbiorcami; analizuje efektywność sieci dystrybucji towarów i usług.
Technik handlowiec jest zawodem, na który jest stałe zapotrzebowanie na rynku pracy. Praca w tym zawodzie daje możliwość rozwoju. Dajemy możliwość uczestnictwa w kursach podnoszących kwalifikacje zawodowe np. kurs obsługi kas fiskalnych.

Zobacz flim1 informacyjny o zawodzie

Zobacz film2 informacyjny o zawodzie

Technik grafiki i poligrafii cyfrowej

Zajmuje się szeroko pojętym przygotowywaniem materiałów do druku. dobrze poznaje obsługę programów graficznych w zakresie 2D oraz 3D. takich jak Corel Draw, Phototoshop, oraz typowych programów do składu komputerowego. Z dostarczonych materiałów w postaci tekstu, wykresów, fotografii, tabel wykonuje za pomocą sprzętu komputerowego obróbkę materiałów graficznych i tekstu, korektę kolorów, formatowanie tekstu i grafiki, rozmieszczenie tekstu i grafiki na arkuszu drukarskim.

Profile zawodów - branżowa szkoła pierwszego stopnia

Mechanik pojazdów samochodowych

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych powinien być przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych: użytkowania pojazdów samochodowych; diagnozowania pojazdów samochodowych; naprawiania pojazdów samochodowych.

Sprzedawca

Sprzedawca, to osoba zajmująca się bezpośrednią i pośrednią obsługą klientów w handlu detalicznym i hurtowym. Sprzedawcy to pracownicy zatrudnieni w sklepach, hurtowniach i supermarketach, osoby realizujące czynności kupna i sprzedaży w imieniu firmy lub przedsiębiorstwa. Sprzedaż pośrednia to taka, w której sprzedawca nie bierze osobiście udziału – na przykład w sklepach samoobsługowych.

Elektryk

Osoby wykonujące zawód elektryka zajmują się montażem, instalacją i naprawą instalacji elektrycznych. Elektryk może zajmować się także naprawą i konserwacją elektrycznego sprzętu gospodarstwa domowego, naprawą i przezwajaniem silników elektrycznych, naprawą uszkodzonych elementów w rozdzielniach energii elektrycznej, a także elektromechaniką samochodową.