Technik logistyk

<<< Galeria zdjeć

Planuje, organizuje, kieruje i kontroluje przemieszczanie towarów od producenta do konsumenta wykorzystując informacje płynące z rynku, obsługuje zamówienia i organizuje transport wykorzystując w tym celu systemy informatyczne.

Absolwent technikum logistycznego będzie specjalistą do spraw:

- sprzedaży i prognozowania popytu;
- planowania zakupów;
- handlu elektronicznego;
- logistyki miejskich usług infrastrukturalnych;
- systemów informatycznych wspomagających dystrybucję;
- gospodarki odpadami;
- planowania produkcji i zapasów;
- pakowania i opakowań;
- transportu wewnętrznego;
- zintegrowanych systemów informatycznych wspomagających zarządzanie logistyczne.
Praca: absolwenci po ukończeniu szkoły i uzyskaniu dyplomu znajdą zatrudnienie w działach logistyki przedsiębiorstw przemysłowych, usługowych, handlowych, dystrybucyjnych, transportowo-spedycyjnych oraz w jednostkach samorządu terytorialnego.